Proje Yönetimi

Proje yönetimi, belirli bir projenin bitirilerek zamanında teslim edilebilmesi için kaynak dosyaların alınması ve çeviriye hazırlanması, kaynakların planlanması ve organize edilmesi, zaman planlaması, tercümanın seçimi, proje performansının takibi ve müşteriden/tercümandan gelen geri bildirimlerin yönetilmesi sürecidir.

Tam zamanlı çalışan güçlü proje yöneticileri ekibimiz, hizmet verdiğimiz tüm dil çiftlerinde müşteriler ile tercümanlar arasındaki tek irtibat noktasıdır. Tüm projelerde tercüme işinin alınmasından son teslimine kadar tüm aşamaları ve iş akış sürecini sürekli takip ederek müşterinin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlarlar.

Proje yöneticilerimiz hedef odaklıdır, müşteriler ve tercümanlar arasında süreç yönetiminde deneyime ve insan ilişkilerinde derin birikime sahiptirler. 

İş emri yönetim sistemimiz yüksek hacimli ve çok dilli projelerin etkin bir şekilde yürütülmesine olanak sağlıyor.

 

Temel Sorumluluklar:

 • Hızlı gelişen ortamlarda uçtan uca proje yönetiminin gerçekleştirilmesi
 • Belirli bir süre ve bütçe dahilinde verilen karmaşık çeviri projelerini değerlendirmek, koordine etmek, takip etmek, yönetmek ve teslim etmek için müşteriler ve müşterilerin proje yöneticileri ile tercümanlar, editörler, kalite güvence ekibi, mühendislerden oluşan kendi ekibimiz arasında irtibat noktası olma
 • Müşteri hesaplarının oluşturulması ve her müşteriye özel tercüman ekibinin kurulması
 • Kişilere özel iş akış ve proje yönetimi araçlarını kullanarak tercüman ve editörlerin görevlendirme zamanlamasının oluşturulması ve takip edilmesi
 • Projelerin durumu hakkında kıdemli proje yöneticisine ve müşterilere rapor sunulması
 • Çeviri tutarlılığı ve kalitesini üst düzeyde tutmak için günlük bazda çeviri projelerinin kalite kontrol denetiminin sağlanması
 • Çeviri teknolojisi ve çeviri kalitesiyle ilgili ortaya çıkabilecek muhtemel sorunların zamanında ve dakik biçimde çözüme kavuşturulması
 • Müşteri ihtiyaçlarının ve geri bildirimlerinin daima hızlı bir şekilde yerine getirilmesi
 • Etkin proje teslimini ve iş geliştirmeyi destekleyecek dâhili dokümantasyonun hazırlanması
 • Ödeme için freelance tercümanlara ait faturaların değerlendirmesi ve onaylanması
 • İhtiyaç halinde, çeviri sürecine dahil olmak suretiyle projelerin desteklenmesi

Sistem Nasıl Çalışır?

Tüm belgeleriniz ve çevirileriniz kendi sunucularımızda saklı kalır. Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde mobil cihazlardan verilerinize ulaşabilirsiniz.

Kesintisiz Hizmet

7 gün 24 saat sorunsuz ve kesintisiz olarak bize ulaşabilirsiniz. Şirketinizin proje yöneticileri ile kendi proje yöneticilerimiz arasında etkin, hızlı ve verimli bir iletişim tesis ediyoruz.

Profesyonel Tercümanlar

Ekibimiz dil yetkinliklerinin yanı sıra kendi uzmanlık alanlarında iş ve çeviri tecrübesi kazanmış, lisansüstü eğitim derecelerine sahip 500+ tercümandan oluşmaktadır.