Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Kalite Tercüme'nin kurumsallığa olan bağlılığı, şirket kültürümüzün ve günlük işlerimizi yürütme biçimimizin şekillenmesinde önemli bir rol oynamıştır. Uluslararası çapta dil hizmetleri veren bir büro ve bilinçli bir işletme olarak sorumlu ve dürüst hareket etmek birinci önceliğimizdir.

Kalite Tercüme, kurumsal sosyal sorumluluğu müşterilerimizi, çalışanlarımızı, tedarikçilerimizi ve iş yaptığımız çevredeki toplumu pozitif etkileyen eylemler olarak tanımlamaktadır. Kalite Tercüme olarak yüksek standartlarda kurumsal sosyal sorumluluk değerlerini benimsiyoruz ve destekliyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluk programlarının topluma değer katacak ve işletmeye yönelik algıyı güçlendirecek boyutları olduğunun bilincindeyiz.

İş başarımızın insan ilişkileri, çevre, istihdam ve tercüman seçimini kapsayan temel politikaların geliştirilmesi, değerlendirilmesi ve uygulanmasına bağlı olduğunu biliyoruz.

Kurumsal sorumluluğa bağlılığımıza dair hususlar:

  • Sorumluluk duygusu içinde ve etik kurallar çerçevesinde çalışılması
  • Personelimizin en uygun ortamda çalışabilmesi için gerekli yatırımların yapılması
  • Çevresel etkinin yönetilmesi
  • Tedarikçilerle adil ve etik çerçevede iş yapılması
  • İnsan odaklılık
  • Kendi yerel toplumumuza yatırım yapılması

Kalite Tercüme olarak toplumsal duyarlılık gerektiren insani, ekonomik, çevresel ve sosyal alanlarda sorumluluk alıyoruz.

 

Çevresel Farkındalık

İnsanların büyük çoğunluğu nerede çalışacaklarına, nereden alışveriş yapacaklarına, ne alacaklarına ve hangi ürünleri ve hizmetleri başkalarına tavsiye edeceklerine karar verirken artık sosyal ve çevresel faktörleri de dikkate alıyorlar.

Bu beklentileri de önemseyerek temiz bir çevre yaratmaya ve bu çevreyi korumaya kurumsal olarak katılmanın ekonomik büyüme için bir gereklilik ve bunun yanı sıra iş ve toplum arasındaki ilişkiyi yeniden tesis edecek bir fırsat olduğuna inanıyoruz. 

Çevre politikamız gereği, olumsuz çevresel etkileri en aza indirmek için bilinçli hareket ediyoruz ve kaynakları dikkatli ve israf etmeden kullanıyoruz. Bunlar satınalma, enerji tüketimi, kağıt kullanımı, ulaşım, atık yönetimi ve temizlik gibi hususları içeriyor.

Gelecek nesillerin haklarından taviz vermeksizin mevcut neslin ihtiyaçlarını karşılamaya kendimizi adadık. Son 10 yıldır kağıt kullanımını azaltmak ve israfı önlemek amacıyla gelişen teknolojilere yatırım yapıyoruz ve bunun yanı sıra geri dönüşüm araçlarının kullanılmasını sağlıyoruz.  

E-faturalama hizmetimiz tonlarca miktarda kağıt kullanımının önüne geçerek yeşil doğanın korunmasına yardım etmektedir.

Enerji israfını önlemek için ihtiyaç dışında lambaların, bilgisayarların ve elektronik cihazların kapatılmasını sağlıyoruz.

Kullanılan ileri teknolojiler sayesinde, Kalite Tercüme ofisleri ısıtma ve soğutma sistemleri için daha az elektrik enerjisi tüketmektedir.

Kalite Tercüme 500 dil uzmanı ile evden çalışmayı tercih ederek yakıt ve egzoz gazı emisyonunun azaltılmasına katkı sağlamaktadır. 

Şirketimizin sürdürebilirliğini ve verimliliğini geliştirirken gelecek nesiller için temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için yeni fırsatların arayışı içerisindeyiz.

 

Sosyal Dayanışma

Kalite Tercüme olarak yerel toplumlarla iligili sosyal programlarda ve kar amacı gütmeyen çeşitli organizasyonlar içerisinde aktif olarak yer alıyoruz ya da destek veriyoruz. Bunun yanı sıra, zaman ve finans desteği vererek çalışanlarımızın dünyada fark yaratmasına katkı sağlıyoruz.

İş yaptığımız toplumlar ya da dünyanın muhtelif yerlerinde muhtaç durumda bulunan toplumlar için yapılan çeşitli yardım faaliyetlerine katılım sağlıyoruz.

Beşir, Semerkand, LÖSEV, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, Darülaceze, Darüşşafaka kurumlarına aktif olarak destek veriyoruz.

Kalite Tercüme çalışanları olarak, bilinçli vatandaşlık yaklaşımımız gereği her üç ayda bir kan verme programlarına katılıyoruz.

 

İnsan Odaklı İlişkiler

Toplum üzerinde pozitif bir etki yapmak için çalışanlar, müşteriler, tedarikçiler ve diğer insanlar arasındaki ilişkileri insan ve değer odaklı olarak sürdürüyoruz.

Çalışanlarımıza adil davranmak ve yüksek etik değerleri çalışanlarımızla ilişkilerimizde hâkim kılmak vazgeçilmez prensiplerimiz arasındadır. İnsan haklarına saygı gereği çalışanların özlük haklarının tam ve zamanında verilmesine özen gösteriyoruz.

Çalışanlarımızın düşünce ve önerilerine değer vererek iş geliştirme süreçlerine aktif olarak katılmalarını teşvik ediyoruz. Bu sayede, motivasyon artışıyla çalışanlarımızın sadakati de köklü hale geliyor.

Şirket içinde ve şirket dışında eğitim kurumlarıyla işbirliği yapmak suretiyle çalışanlarımıza eğitim alma ve kendilerini geliştirme imkânı sağlıyoruz.

Kaliteli çeviri hizmetimizle, müşterilerizin karşılaştığı dil ve kültür engellerini aşmaları için bir köprü görevi görüyoruz ve başarılı olmalarını sağlıyoruz. Müşterilerimizle iletişimimizde yüksek etik değerleri hayata geçirmeye çalışıyoruz ve müşterilerimiz de aynı değerleri paylaştığında daha çok motive oluyoruz.

 

 

Sistem Nasıl Çalışır?

Tüm belgeleriniz ve çevirileriniz kendi sunucularımızda saklı kalır. Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde mobil cihazlardan verilerinize ulaşabilirsiniz.

Kesintisiz Hizmet

7 gün 24 saat sorunsuz ve kesintisiz olarak bize ulaşabilirsiniz. Şirketinizin proje yöneticileri ile kendi proje yöneticilerimiz arasında etkin, hızlı ve verimli bir iletişim tesis ediyoruz.

Profesyonel Tercümanlar

Ekibimiz dil yetkinliklerinin yanı sıra kendi uzmanlık alanlarında iş ve çeviri tecrübesi kazanmış, lisansüstü eğitim derecelerine sahip 500+ tercümandan oluşmaktadır.