Tarihçe

1995 yılında, halen şirketin İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hasan Filik tarafından Ankara'da kuruldu. Akademi Dil Hizmetleri adı altında online olarak çalışan bir çeviri grubu olarak ticari faaliyetlerini sürdürdü. İlk 10 yılında müşterilerini daha çok üniversiteler ve akademisyenler oluşturdu. 2000'li yıllardan itibaren yurtdışına açılarak yabancı şirketler ve tercüme büroları ile çalışmaya başladı. 2003 yılında Kalite Güvence gereklilikleri kapsamında Trados başta olmak üzere çeşitli çeviri teknolojilerini ve çeviri yönetim sistemlerini uygulamalarına dahil etti. İstikrarlı bir şekilde büyüyerek, çeviri, redaksiyon, son okuma, lokalizasyon, masaüstü yayıncılık ve transkripsiyon alanlarında uzmanlaştı ve küresel çapta dil hizmetleri veren profesyonel bir tercüme bürosuna dönüştü. 2009 yılından itibaren iş kapsamını genişleterek marka ismi analizi sektörüne girdi. 2012 yılında Kalite Tercüme ticari ismi ve tüzel kişiliği ile yeniden yapılandı. Kalite Tercüme, Türk tercüme pazarının en hızlı gelişen ve büyüyen bürolarının başında gelmektedir.  

Sistem Nasıl Çalışır?

Tüm belgeleriniz ve çevirileriniz kendi sunucularımızda saklı kalır. Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde mobil cihazlardan verilerinize ulaşabilirsiniz.

Kesintisiz Hizmet

7 gün 24 saat sorunsuz ve kesintisiz olarak bize ulaşabilirsiniz. Şirketinizin proje yöneticileri ile kendi proje yöneticilerimiz arasında etkin, hızlı ve verimli bir iletişim tesis ediyoruz.

Profesyonel Tercümanlar

Ekibimiz dil yetkinliklerinin yanı sıra kendi uzmanlık alanlarında iş ve çeviri tecrübesi kazanmış, lisansüstü eğitim derecelerine sahip 500+ tercümandan oluşmaktadır.