fbpx
Referanslarımız
25
Yıllık Deneyim
2000
Tercüman ve Editör
300
Farklı Alan
199760
Tamamlanmış Proje
Bilgi Teknolojileri
Bilgi Teknolojisi Çeviri Hizmeti

21.yüzyılın ilk yılları bilgi teknolojisi ve hizmetleri için hızlı bir gelişime tanıklık etmiştir. Modern bilgi iletişim teknolojisi çözümlerinin üretim sektöründe kullanımı kayda değer verimlilik artışı sağlamış ve coğrafi sınırları aşmıştır. Günümüzde bilgi iletişim teknolojileri yaşamın her alanına nüfuz ederek iş dünyasından eğitime ve eğlence ve dinlence sektörlerine kadar neredeyse her sektörün vazgeçilmezi hâline gelmiştir.

Bilgi teknolojileri iletişim dünyasının vazgeçilmez unsurudur. Bilgi ve iletişim teknolojileri ne demek diye sorduğumuzda tüm kişisel bilgisayarları, cep telefonlarını, faks cihazlarını ve interneti bu kapsama almak gerekir. Bunlar, teknik ilerlemenin bir parçası olmanın yanı sıra günlük aktivitelerimizde de önemli rol oynamaya başlamıştır. Artık hiçbir şirket kendi bilgi kaynaklarının başka dillere tercüme edilmesi ihtiyacını göz ardı edememektedir.

Kalite Tercüme olarak IT ve telekomünikasyon şirketlerine ve yazılım üreticilerine uluslararası pazarlardaki ve Türk pazarındaki ticari faaliyetleri için IT çeviri (bilişim tercüme, IT tercüme) hizmeti sunmaktayız. Geniş yelpazedeki dosya formatları ve platformlarıyla çalışmakta ve yerelleştirme (lokalizasyon) sonrası test işlemlerini büyük ölçüde kolaylaştıracak en gelişmiş çeviri hafızası sistemleri ile grafiksel yazılım yerelleştirme araçlarını kullanmaktayız.

cevirmen1
online1
Bilişim Çevirisinde Kaliteyi Belirleyen Faktörler

Dijitalleşen dünyada çeviri bilişim teknolojileri için büyük önem taşımaktadır. Kalitemizi ortaya koymak için bilgi işlem teknolojileri ve telekomünikasyon alanında geniş tecrübe sahibi ya da bilgi işlem çeviri konusunda eğitim almış ve bu alandaki gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip eden yetenekli dil uzmanları ile iş birliği yapıyoruz.

Proje yöneticileri, profesyonel tercümanlar, editörler, bilgi teknolojileri danışmanı, bilgisayar programcıları, bilgi teknolojileri sorumlusu, web tasarım uzmanları, yerelleştirme mühendisleri ve grafik tasarım uzmanları gibi profesyonelleri bir araya getirerek ve yazılım, donanım, internet teknolojisi ve e-öğretim bölümlerinin beklentilerine odaklanarak IT / telekomünikasyon sektöründe yer alan şirketlerin tercüme ve yerelleştirme ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Bilişim teknolojileri İngilizce ceviri işlemlerinde kullanılan terminoloji son derece önemlidir. Bilgi teknolojisi çeviri İngilizce metinlerin, terminoloji açısından kaynağı en iyi şekilde yansıtması beklenir. Bu doğrultuda, tercüman ve editörün IT terminolojisine ve bilgisayar diline büyük ölçüde hâkim olması gerekmektedir. Kalite Tercüme’de çevrilen metinler eğitimli editörlerimiz tarafından titiz bir şekilde yapılan karşılaştırmalı kontrollere tabi tutulmaktadır. Diğer deyişle, çeviriler detaylı bir redaksiyon işleminden geçirilmekte, çeviride saptanan olası hatalar, kullanılan jargonla ilgili sorunlar ve diğer türdeki yanlışlıklar profesyonel editörlerimiz tarafından giderilerek kullanıcı dostu bir çeviri metin ortaya çıkarılmaktadır.

Bilgi Teknolojileri

Müşteri Görüşleri
Editörlerimiz ve Tercümanlarımız
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm illere tercüme hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Türkiye’nin tüm illerine çeviri hizmeti veriyoruz. Çevirinizi size e-posta yoluyla gönderebiliyor ya da basılı olarak posta adresinize teslim edebiliyoruz.

Dosyalarımı nasıl gönderebilirim?

Dosyalarınızı bize e-posta yoluyla gönderebilir, web sitemizdeki portalımıza yükleyebilir veya ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.

Dosyamı gönderdiğimde tercümeyi ne kadar sürede teslim edebilirsiniz?

Teslim süreleri çalışmanın uzunluğuna, çeviri alanına uygun tercümanların müsaitlik durumuna ve çalışmanın aciliyetine göre değişmektedir. Teslim sürelerini müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlayabiliyoruz.

Faturamı nasıl alabilirim?

Fatura talebiniz doğrultusunda, faturanızı e-posta yoluyla tarafınıza iletebilir ya da isterseniz yazışma adresinize basılı olarak gönderebiliriz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeyi size ileteceğimiz hesap numaralarına havale ya da EFT şeklinde gönderebilirsiniz.