fbpx
Referanslarımız
25
Yıllık Deneyim
2000
Tercüman ve Editör
300
Farklı Alan
199760
Tamamlanmış Proje
Parça Kataloğu Çevirisi
Parça Kataloğu Çeviri Hizmeti

Bugün otomotiv sektörü gerçek anlamda küreselleşmiştir. Dünyanın her yerinde yeni otomobil pazarları açılmaktadır. Bu pastadan pay alabilmek için otomotiv üreticileri faaliyet gösterdikleri her pazara özel otomobil platformları geliştirmekte ve uluslararası tedarikçilerin sağladığı bileşenlerin ve parçaların montajını dünyanın dört bir yanında açtıkları fabrikalarda yerel gücüyle gerçekleştirmektedir.

Söz konusu otomotiv üreticileri, başarılı olabilmek için kullanım kılavuzlarından teknik onarım rehberlerine kadar ürünleriyle ilgili tüm bilgi ve sistemleri sağlamak zorundadır. Bunun yanı sıra yoğun rekabet ortamında maliyeti kontrol altında tutarak verimliliği maksimize edebilmek için küresel çapta çok dilli ve çok kültürlü iş gücünü eğitmeleri ve yönetmeleri gerekmektedir.

Otomotiv şirketleri yerel veya küresel bir pazara girmek istediğinde modern otomotiv teknolojisini oluşturan son derece sofistike süreçlere ve mühendislik uygulamalarına hâkim uzmanların tercümelerine ihtiyaç duyar. Olağanüstü tasarım, sürüş konforu, kumanda, süspansiyon veya ağırlık dağılımıyla ilgili yenilikler ve satışta öne çıkarılan özellikler ne olursa olsun Kalite Tercüme’nin uzman otomotiv tercümanları otomobiller konusunda otomotiv şirketleri kadar tutkuludur.

cevirmen1
online1
Otomotiv Teknolojisi Çevirileri

Otomotiv sektöründe güvenlik kilit sözcüktür. Otomotiv sektörü çeviri işlemlerinde güvenliğin korunması doğru çeviriyle mümkündür. Diğer bir deyişle, üreticiler öncelikle kullanıcıların güvenliğini sağlamaktan sorumludur ve bu tür çevirilerde doğruluk ön plandadır. Bu kapsamda otomotiv mühendisliği çeviri uzmanlığı gerekebilir. Otomotiv mühendisi çeviri uzmanları veya otomotiv teknikeri çeviri uzmanları çevirinin doğruluğu ve güvenliği konusunda profesyonel destek sağlayabilmektedir.

Güvenlik konusu bu sektörde başı çekse de kâr elde etme konusu da önem taşır. Bununla birlikte, güvenlikle ilgili herhangi bir tehlike oluşturmayan pazarlama içerikli otomotiv çevirilerinde doğrudan çeviriyle birlikte lokalizasyon ve yaratıcı çeviri de gerekli olabilir. Satışa yönelik bir sloganın kaynak dilde oluşturduğu etkinin hedef dilde de oluşturulması için anlama zarar vermeden yaratıcı çözümler bulmak gerekir. Bu çözümler nihai olarak ilgili ürünün hedef piyasadaki satış rakamlarını etkileyebilir. Özetle, otomotiv tercümesi, yalnızca otomotiv çeviri sözlüğü gibi araçlarla gerçekleştirilemeyebilir. Bunun yanında derin araştırma ve yaratıcı çözümler de gerekebilir. Bu çevirilerde otomatik İngilizce çeviri uygulamalarından kesinlikle uzak durulmalıdır.

Uzman tercümanlarımız tasarım, mühendislik, imalat, üretim, satış ve pazarlama dâhil olmak üzere otomotiv sektörünün tüm alanlarında deneyimli ve yetkindir. Araç katalog çeviri işlemleri, otomotiv bölümleri, otomotiv yedek parça eğitimi, parça katalog çeviri işlemleri ve motorlu araçlar gibi çeşitli konularda da profesyonel çeviri desteği sunabiliriz. Kalite Tercüme otomobil sektöründe yer alan büyük firmalara çeviri hizmeti vermektedir.

Parça Kataloğu Çevirisi

Müşteri Görüşleri
Editörlerimiz ve Tercümanlarımız
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm illere tercüme hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Türkiye’nin tüm illerine çeviri hizmeti veriyoruz. Çevirinizi size e-posta yoluyla gönderebiliyor ya da basılı olarak posta adresinize teslim edebiliyoruz.

Dosyalarımı nasıl gönderebilirim?

Dosyalarınızı bize e-posta yoluyla gönderebilir, web sitemizdeki portalımıza yükleyebilir veya ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.

Dosyamı gönderdiğimde tercümeyi ne kadar sürede teslim edebilirsiniz?

Teslim süreleri çalışmanın uzunluğuna, çeviri alanına uygun tercümanların müsaitlik durumuna ve çalışmanın aciliyetine göre değişmektedir. Teslim sürelerini müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlayabiliyoruz.

Faturamı nasıl alabilirim?

Fatura talebiniz doğrultusunda, faturanızı e-posta yoluyla tarafınıza iletebilir ya da isterseniz yazışma adresinize basılı olarak gönderebiliriz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeyi size ileteceğimiz hesap numaralarına havale ya da EFT şeklinde gönderebilirsiniz.