fbpx
Fiyatlandırma

Geniş tercüman kadromuzla her gün dünyanın dört bir yanından gelen projeler için işlem uygulamaktayız. Standart bir proje sürecinde tercümanlarımızın yanı sıra çevirinin redaksiyon işlemini uygulayan, kalite denetimini yapan ve süreçte rol oynayan tüm ekibi yöneten bir proje yöneticisi yer almaktadır.

Çeviri kapsamında bireysel destek yerine kurumsal destek alarak asıl çalışma alanınıza daha fazla yoğunlaşma fırsatı elde edebilirsiniz. Kurumumuz müşterilerine her zaman destek verebilecek niteliktedir.

Kalite Tercüme olarak üstün kalite anlayışımız ile müşterilerimize profesyonel dil desteği sunuyoruz. İş birliği yaptığımız tercümanlarımızdan ve editörlerimizden beklentilerimiz kalite kriterlerimizi oluşturmaktadır ve bu kriterler kapsamında yandaki hususlar bizim için esastır:

Teslim edilen çevirilerin doğru ve eksiksiz olması

Dil bilgisi, yazım ve noktalama kurallarına uyulması

Çeviride vermek istediği anlamın net bir şekilde belirlenmesi

Müşteriyle sürekli iletişim hâlinde olunması

Çalışma esnasında yeterli araştırmanın yapılması

Akıcılığın sağlanması

Çevirilerde terminolojiye uygun terimlerin kullanılması

Çalışmanın alana uygun tercüman ve editörlere iletilmesi

Fiyatlarımızı Değerlendirirken…

Sunduğumuz hizmetin yazarlarımızın kalite beklentileriyle doğru orantılı olması bizim için önceliklidir. Teklifimizi değerlendirirken bu hususu göz önünde bulundurmanızı ve başka çeviri bürolarından aldığınız fiyatları kurum fiyatlarımızla karşılaştırırken alacağınız hizmetin seviyesini ve kalitesini de dikkate almanızı kesinlikle öneriyoruz. Böyle bir durumda aşağıdaki sorulara cevap arayabilirsiniz:

Hâlihazırda hizmet aldığınız tercüme bürosu veya serbest zamanlı tercüman:

  • Çeviri üzerinde düzeltme ve son okuma yapma ihtiyacını minimize edecek şekilde çalışıyor mu?
  • Sizin ve şirketinizin beklentilerini gerçekten karşılayabiliyor mu?
  • Sizinle sorunsuz işleyen bir ilişki geliştirdi mi?
  • Dilin önemini gerçekten anlıyor mu?

Kalite Tercüme olarak piyasa koşullarına kıyasla en uygun fiyatla üstün kalitede hizmet sunuyoruz.

Fiyatlandırma
Neden Boşluksuz Karakter?

Çeviri projelerinin fiyatlandırması piyasada sabit bir fiyat, sayfa başına fiyat, kelime başına fiyat veya saat başına fiyat gibi çeşitli birimler üzerinden yapılmaktadır. Ancak bu birimler profesyonel ölçü birimi ve sektör standardı değildir. Çeşitli sebeplerle bu birimleri tavsiye etmemekteyiz. Örneğin her kaynak doküman farklıdır ve sayfanın yapısı, yazı tipi ve yazı tipi boyutu gibi faktörlere bağlı olarak sayfa kavramı değişebilmektedir. Bunun yanı sıra pek çok ülkede farklı ebatlarda sayfa yaprağı kullanılmaktadır. Saat üzerinden fiyatlandırma da makul değildir, çünkü her tercümanın çeviri hızı ve deneyimi farklıdır. Şeffaflığı, adaleti ve bütçe tahsisini kolaylaştıracak en uygun ölçü boşluksuz 1000 karakter birimidir. Bir karakter bir daktilo vuruşu olarak tanımlanır. Bir harf bir karakter olarak düşünülebilir.

karakter tr
Fiyatlandırmayı etkileyen unsurlar

Metnin hacmi

Metnin konusu

Dil çifti

Çeviri teslim süresi

Formatlama

Çevirinin yapılacağı dil çifti de fiyatlandırmada bir faktördür. Avrupa dilleri nispeten daha düşük maliyetlidir. Öte yandan Asya dillerinin maliyeti, harf karakterlerinin karmaşıklığı ve bu dillerde hizmet sunan daha az sayıda tercüman bulunması sebebiyle daha yüksektir.

Fiyatlarımız standart koşullarda çeviri ve redaksiyon işlemleri için hesaplanmaktadır. Başka bir tercüme şirketi ya da tercümana yaptırdığınız çevirilerin de redaksiyon işlemini yapıyoruz. Bu redaksiyon işleminin fiyatı, normal çeviri fiyatımızın yarısı üzerinden hesaplanmaktadır.

Masaüstü yayıncılık hizmetlerinin fiyatlandırması ayrıca değerlendirilmekte ve hedef dosyanın sayfa sayısına göre hesaplanmaktadır.

Fiyat almak için tercüme edilecek dosyaları info@kalitetercume.com.tr adresine gönderebilir veya yan taraftaki Fiyat Teklif Formu’nu kullanabilirsiniz.

Faturalama ve ödeme

Kalite Tercüme olarak çeviri ücretini bireysel ya da kurumsal anlaşmamız çerçevesinde müşteriye özel olarak belirlediğimiz koşullara uygun şekilde talep ediyoruz.

Ödemeler yurt içindeki müşterilerimiz tarafından banka transferi yoluyla, yurt dışındaki müşterilerimiz tarafından ise banka transferi, kredi kartı, TransferWise ve Payoneer yoluyla yapılabilmektedir.

Fiyat Teklif Formu