fbpx
Referanslarımız
25
Yıllık Deneyim
2000
Tercüman ve Editör
300
Farklı Alan
199760
Tamamlanmış Proje
Grafik Tasarım Çevirisi
Grafik Tasarım Nedir?

Grafik tasarım, bir mesajın iletilmesi, bir düşüncenin görsel hâle getirilmesi veya bir görselin geliştirilmesi gibi amaçlarla kullanılan bir görsel iletişim sanatı olarak tanımlanabilir. Grafik tasarım sürecinde metin ya da görseller 2 veya 3 boyutlu grafik tasarım olarak basılı ya da dijital bir platformda sergilenebilir. Geçmiş zamanlarda kalem, fırça vb. doğal araçlar yoluyla gerçekleştirilen bu sanat, günümüzde teknoloji yardımıyla aktarılmaktadır. Bu doğrultuda ilgili mesaj, görsellik, hayal gücü ve yaratıcılık ön planda tutularak bu alanda geliştirilen çeşitli programlar ve uygulamalar yardımıyla hedef kitleye iletilmektedir.

Grafik ve grafik tasarımı arasındaki fark daha çok uzmanlık boyutundadır. Söz gelimi grafikerler, çoğunlukla uygulama odaklı hareket ederek operatör rolü üstlenirken grafik tasarım elemanı işin tasarımsal ve yaratıcılık kısmına odaklanır. Grafik tasarım çeşitleri logo, kartvizit ve promosyon ürünleri gibi kurumsal kimlik tasarımlarıyla sınırlı değildir. Web tasarımı, illüstrasyon ve afiş, ambalaj ve kitap tasarımları da grafik tasarım ile ilgili örnekler arasında yer almaktadır.

Günümüzde grafik tasarım ve iletişim çalışmaları, hem sanatsal mecralarda hem reklam ve tanıtım amaçları doğrultusunda ticari olarak kullanılmaktadır. Reklam/tanıtım çalışmaları, şirketlerin ürünlerinde veya hizmetlerinde sundukları kalitenin ve profesyonelliğin bir göstergesi hâline gelmiştir. İşletmelerin, rakiplerinden bir adım önde olabilmesi için özgün tasarımlar ve pazarlamaya yönelik somut dönüş sağlayabilecek içerikler oluşturması gerekmektedir. Şirketinizin görünen yüzü olan web sitelerinde, grafik tasarım işi gibi çalışmalarda ve basılı medya ürünlerinde dilin doğru kullanımına da özen göstermeniz gerekmektedir.

cevirmen1
online1
Grafik Tasarım İngilizce Çeviri Hizmeti

Dijitalleşen dünyada çeviri, teknoloji alanı için büyük önem taşımaktadır. Kalitemizi ortaya koymak için grafik tasarımı bölümü konusunda tecrübe sahibi veya grafik tasarım tercümesi konusundaki gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip eden yetenekli dil uzmanlarıyla iş birliği yapıyoruz. Kurumumuz, grafik tasarım ürünleri kapsamında elde edilen ürünlerin birçok dile profesyonelce çevrilmesini sağlamaktadır.

Proje yöneticileri, profesyonel tercümanlar, editörler, bilgi teknolojisi danışmanları, web tasarım uzmanları ve grafik tasarım uzmanları gibi profesyonelleri bir araya getirerek ve bilgi teknolojisi bölümlerinin beklentilerine odaklanarak grafik tasarım iş sektöründe yer alan şirketlerin tercüme ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Grafik tasarım çeviri işlemlerinde tercümanın bilgisayar diline büyük ölçüde hâkim olması gerekmektedir. Kalite Tercüme’de çevrilen metinler eğitimli editörlerimiz tarafından titizlikle yapılan karşılaştırmalı kontrollere tabi tutulmakta, çeviride saptanan olası hatalar, kullanılan jargonla ilgili sorunlar ve diğer türdeki yanlışlıklar profesyonel editörlerimiz tarafından giderilerek kullanıcı dostu çeviri metinler ortaya çıkarılmaktadır.

Grafik Tasarım Çevirisi

Müşteri Görüşleri
Editörlerimiz ve Tercümanlarımız
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm illere tercüme hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Türkiye’nin tüm illerine çeviri hizmeti veriyoruz. Çevirinizi size e-posta yoluyla gönderebiliyor ya da basılı olarak posta adresinize teslim edebiliyoruz.

Dosyalarımı nasıl gönderebilirim?

Dosyalarınızı bize e-posta yoluyla gönderebilir, web sitemizdeki portalımıza yükleyebilir veya ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.

Dosyamı gönderdiğimde tercümeyi ne kadar sürede teslim edebilirsiniz?

Teslim süreleri çalışmanın uzunluğuna, çeviri alanına uygun tercümanların müsaitlik durumuna ve çalışmanın aciliyetine göre değişmektedir. Teslim sürelerini müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlayabiliyoruz.

Faturamı nasıl alabilirim?

Fatura talebiniz doğrultusunda, faturanızı e-posta yoluyla tarafınıza iletebilir ya da isterseniz yazışma adresinize basılı olarak gönderebiliriz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeyi size ileteceğimiz hesap numaralarına havale ya da EFT şeklinde gönderebilirsiniz.