fbpx
Referanslarımız
25
Yıllık Deneyim
2000
Tercüman ve Editör
300
Farklı Alan
199760
Tamamlanmış Proje
Marka Tescil Belgesi Çevirisi
Marka Tescil Belgesi Çeviri Hizmeti

Kalite Tercüme’nin uzmanlaştığı alanlardan biri de patent ve marka tescil belgesi çevirileridir. Tüm patent ve marka tescil belgesi çevirilerimiz, patent konusunda uzman ve patent örnek belge çevirileri konusunda uzun süreli deneyim sahibi tercümanlarımızca yapılmaktadır.

Patent ve tescilli marka çeviri işlemlerini dil, teknoloji, patentin amacı ve kanunlar gibi farklı perspektiflerden bakarak gerçekleştiriyoruz. Ayrıntıya önem veriyoruz çünkü ayrıntılar patentin farkını ve değerini ortaya çıkaran temeli oluşturmaktadır.

İş geliştirme personeli, hukuk uzmanları, profesyonel tercümanlar ve proje yöneticilerimizden oluşan ekibimizle patent çevirilerini desteklemede benzersiz bir deneyime sahibiz. Fikri mülkiyet toplumunun dil hizmetleri ortaklarından ne beklediğinin farkındayız ve daima bir adım önde olmak için sahip olduğumuz teknolojileri sürekli olarak yenilemekteyiz. Birbirinden farklı sektörlerden müşterilere hizmet vermemiz bakış açımızı zenginleştirmekte ve fikri mülkiyet toplumundaki müşterilerin kendilerine özgü ihtiyaçlarını öngörmemize olanak sağlamaktadır.

cevirmen1

Marka tescil tercüme fiyatları ilgili dile göre değişiklik gösterebilmektedir. Marka tescil çeviri ücreti, marka tescil örnekleri, marka tescil yaptırma ile ilgili metinlerin çevirisi, marka tescil benzerlik ile ilgili metinlerin çevirisi, marka tescil kategorileri ile ilgili metinlerin çevirisi, marka tescil emtia listesi ile ilgili metinlerin çevirisi, com.tr marka tescil ile ilgili metinlerin çevirisi, marka çeviri ile ilgili metinlerin çevirisi, marka tescil almak ile ilgili metinlerin çevirisi, marka tescil patent fiyatları ile ilgili metinlerin çevirisi ve marka tescil alanları çevirisi gibi konularda bilgi almak için telefon veya e-posta ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

online1
Patent Çeviri İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Patent tercüme işlemleri iki tercüme disiplini olan teknik çeviriyle hukuk çevirisi arasında bir köprü konumundadır. Dolayısıyla bu çevirilerin hem ilgili teknik alana hâkim hem de hukuk dilini iyi kullanabilen ve patent ve marka farkı konusunda bilgi sahibi bir tercüme ekibi tarafından yapılması zorunludur.

Patent dokümanlarında bazen hedef dilde bile olmayan hukuki terimler veya soyut kavramlar kullanılabilmektedir. Tutarsızlıkları bulmak ve yanlış çevirileri düzeltmek ancak birtakım kalite güvencesi prosedürlerine hâkim profesyonel bir çeviri bürosu tarafından sunulabilecek çözümlerle mümkündür.

Teknik uzmanlardan (mühendisler, tıp doktorları, eczacılar vb.) ve hukuki konularda uzman tercümanlardan oluşan ekibimizle son derece teknik içerikli metinlerde bile en doğru sonuçları elde ediyoruz. Her patent çevirisi, ilgili alanda uzman, daha kıdemli bir editörümüz tarafından dikkatlice kontrol edilmektedir.

Dünya çapında patent veren firmalar, devlet kurumları ve mahkemeler gibi kurum ve kuruluşlara noter onaylı patent çevirisi hizmeti sunuyoruz.

Marka Tescil Belgesi Çevirisi

Müşteri Görüşleri
Editörlerimiz ve Tercümanlarımız
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm illere tercüme hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Türkiye’nin tüm illerine çeviri hizmeti veriyoruz. Çevirinizi size e-posta yoluyla gönderebiliyor ya da basılı olarak posta adresinize teslim edebiliyoruz.

Dosyalarımı nasıl gönderebilirim?

Dosyalarınızı bize e-posta yoluyla gönderebilir, web sitemizdeki portalımıza yükleyebilir veya ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.

Dosyamı gönderdiğimde tercümeyi ne kadar sürede teslim edebilirsiniz?

Teslim süreleri çalışmanın uzunluğuna, çeviri alanına uygun tercümanların müsaitlik durumuna ve çalışmanın aciliyetine göre değişmektedir. Teslim sürelerini müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlayabiliyoruz.

Faturamı nasıl alabilirim?

Fatura talebiniz doğrultusunda, faturanızı e-posta yoluyla tarafınıza iletebilir ya da isterseniz yazışma adresinize basılı olarak gönderebiliriz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeyi size ileteceğimiz hesap numaralarına havale ya da EFT şeklinde gönderebilirsiniz.