fbpx
Referanslarımız
25
Yıllık Deneyim
2000
Tercüman ve Editör
300
Farklı Alan
199760
Tamamlanmış Proje
Pasaport Çevirisi
Pasaport Tercümesi Nedir?

Pasaport çevirisi nedir diye soracak olduğumuzda kısaca yabancılar için evlenme, vatandaşlık, vekâlet, gayrimenkul satışı veya yurt dışı seyahati gibi çeşitli amaçlarla yapılacak resmi başvurularda talep edilebilen tercümedir şeklinde yanıt verebiliriz.

Kalite Tercüme olarak pasaport çeviri işlemlerinde profesyonel hizmet veriyoruz. Şirketimiz hukuk çevirisi kapsamında pasaport için çeviri de dâhil olmak üzere çeşitli alanlarda çeviri hizmeti sağlamaktadır. Çeviri ekibimiz pasaport İngilizce çeviri ve pasaport Türkçe tercüme alanlarında profesyonel destek sunmaktadır. İşimize karşı gösterdiğimiz titiz yaklaşımımız sayesinde müşterilerimiz pasaport yeminli tercüme işlemlerine ihtiyaç duyduklarında Kalite Tercüme’yi tercih etmektedir.

Pasaport Tercümesi Nasıl Yapılır?

Pasaport tercüme fiyatları, ilgili belgenin noter yeminli olup olmamasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Pasaport çeviri ücreti (pasaport Türkçe tercüme fiyatları, İngilizce pasaport çeviri fiyatları, Almanca pasaport tercümesi fiyatları, noter yeminli pasaport tercüme ücreti) pasaport tercümesi noter onay işlemleri, Arapça pasaport çeviri örnekleri, Türkçe pasaport çevirisi örnekleri, İngilizce pasaport çevirisi örneği, Almanca pasaport çeviri örneği, pasaport tercümesi geçerlilik süresi, pasaport ön yüzü tercümesi, e-pasaport görüntüsü ve pasaport yeminli tercüme işlemleri hakkında bilgi almak ve noter onaylı pasaport tercümesi nerede yapılır, noter yeminli pasaport tercümesi ne kadar tutar ve pasaport tercümesi ne kadar sürer gibi sorularınız için telefon veya e-posta ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kurumumuz tarafından sunulan pasaport tercümesi İzmir, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinde ve tüm dünya ülkelerinde geçerlidir.

cevirmen1
online1
Hukuk Çevirisinde Karşılaşılan Zorluklar

Kaynak ve hedef dilin söz konusu olduğu ülkelerdeki hukuk sistemlerinin farklılığı hukuk çevirisinin en büyük zorluklarındadır. Bir ülkenin kanunları o ülke vatandaşlarının kültürel tutumları da dikkate alınarak düzenlenmektedir. Hukuk tercümanı her koşulda ilgili prosedürü ve hukuki belgenin orijinal anlamını değiştirmeden bir terimi en iyi açıklayan karşılığı bulmalıdır. Aksi hâlde, bu tür durumlar hatalı yargılamalara yol açarak telafi edilemeyecek sonuçlar doğurabilir. Ayrıca ulusal güvenlik ve diplomatik ilişkiler tehlikeye girebilir.

Bunlardan yola çıkarak tüm alanlarda olduğu gibi hukuk çevirilerinde de sıfır-hata politikasının izlenmesi gerekmektedir. Bu politika ancak hukuk altyapısı olan, kanun ve mevzuatlar hakkında bilgiye sahip ve dil becerileri gelişmiş profesyonel tercümanlarla yürütülebilir. Ekibimiz hedef dille veya ülkeyle ilgili derin hukuk bilgisi ve kültürü sayesinde hatasız çeviriler yapabilmektedir. Hukuk alanında tercüme bilgisi gerektiren pasaport Türkçe çeviri gibi metinlerin çevirisini yapan pasaport tercüme ekibimiz, hukuk sektöründe büyük ölçüde deneyim kazanmış tercümanlardan oluşmaktadır.

Pasaport Çevirisi

Müşteri Görüşleri
Editörlerimiz ve Tercümanlarımız
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm illere tercüme hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Türkiye’nin tüm illerine çeviri hizmeti veriyoruz. Çevirinizi size e-posta yoluyla gönderebiliyor ya da basılı olarak posta adresinize teslim edebiliyoruz.

Dosyalarımı nasıl gönderebilirim?

Dosyalarınızı bize e-posta yoluyla gönderebilir, web sitemizdeki portalımıza yükleyebilir veya ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.

Dosyamı gönderdiğimde tercümeyi ne kadar sürede teslim edebilirsiniz?

Teslim süreleri çalışmanın uzunluğuna, çeviri alanına uygun tercümanların müsaitlik durumuna ve çalışmanın aciliyetine göre değişmektedir. Teslim sürelerini müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlayabiliyoruz.

Faturamı nasıl alabilirim?

Fatura talebiniz doğrultusunda, faturanızı e-posta yoluyla tarafınıza iletebilir ya da isterseniz yazışma adresinize basılı olarak gönderebiliriz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeyi size ileteceğimiz hesap numaralarına havale ya da EFT şeklinde gönderebilirsiniz.