fbpx
Referanslarımız
25
Yıllık Deneyim
2000
Tercüman ve Editör
300
Farklı Alan
199760
Tamamlanmış Proje
Patent Çevirisi
Patent Çeviri Hizmeti

Kalite Tercüme’nin uzmanlaştığı alanlardan biri de patent ve fikri mülkiyet materyallerinin çevirisidir. Tüm patent çevirilerimiz, patent konusunda uzman ve patent örnek belge çevirileri konusunda uzun süreli deneyim sahibi tercümanlarımızca yapılmaktadır.

Patent çevirilerini dil, teknoloji, patentin amacı ve kanunlar gibi farklı perspektiflerden bakarak gerçekleştiriyoruz. Ayrıntıya önem veriyoruz çünkü ayrıntılar patentin farkını ve değerini ortaya çıkaran temeli oluşturmaktadır.

İş geliştirme personeli, hukuk uzmanları, profesyonel tercümanlar ve proje yöneticilerimizden oluşan ekibimizle patent çevirilerini desteklemede benzersiz bir deneyime sahibiz. Fikri mülkiyet toplumunun dil hizmetleri ortaklarından ne beklediğinin farkındayız ve daima bir adım önde olmak için sahip olduğumuz teknolojileri sürekli olarak yenilemekteyiz. Birbirinden farklı sektörlerden müşterilere hizmet vermemiz bakış açımızı zenginleştirmekte ve fikri mülkiyet toplumundaki müşterilerin kendilerine özgü ihtiyaçlarını öngörmemize olanak sağlamaktadır.

Dünyanın dört bir yanındaki patent ofislerinde [Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi (USTPO), Japonya Patent Ofisi (JPO), Çin Fikri Mülkiyet Ofisi (SIPO), Avrupa Patent Ofisi (EPO) ve diğer patent ofisleri] hazırlanan patent başvuruları için patent başvurusu çeviri işlemleri yapmaktayız. Ayrıca dünyanın önde gelen biyoteknoloji, ilaç, araştırma ve yüksek teknoloji şirketlerine; eğitim kurumlarına; üniversitelerin araştırma enstitülerine; teknokent şirketlerine ve hukuk bürolarına patent tercümesi hizmeti sunuyoruz.

cevirmen1
Pasaport Tercümesi Nasıl Yapılır?

Pasaport tercüme fiyatları, ilgili belgenin noter yeminli olup olmamasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Pasaport çeviri ücreti (pasaport Türkçe tercüme fiyatları, İngilizce pasaport çeviri fiyatları, Almanca pasaport tercümesi fiyatları, noter yeminli pasaport tercüme ücreti) pasaport tercümesi noter onay işlemleri, Arapça pasaport çeviri örnekleri, Türkçe pasaport çevirisi örnekleri, İngilizce pasaport çevirisi örneği, Almanca pasaport çeviri örneği, pasaport tercümesi geçerlilik süresi, pasaport ön yüzü tercümesi, e-pasaport görüntüsü ve pasaport yeminli tercüme işlemleri hakkında bilgi almak ve noter onaylı pasaport tercümesi nerede yapılır, noter yeminli pasaport tercümesi ne kadar tutar ve pasaport tercümesi ne kadar sürer gibi sorularınız için telefon veya e-posta ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kurumumuz tarafından sunulan pasaport tercümesi İzmir, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinde ve tüm dünya ülkelerinde geçerlidir.

online1
Patent İngilizce Çeviri İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Patent tercüme işlemleri iki tercüme disiplini olan teknik çeviriyle hukuk çevirisi arasında bir köprü konumundadır. Dolayısıyla bu çevirilerin hem ilgili teknik alana hâkim hem de hukuk dilini iyi kullanabilen ve patent ve marka farkı konusunda bilgi sahibi bir tercüme ekibi tarafından yapılması zorunludur. Patent çeviri Google Translate gibi uygulamalardan kesinlikle uzak durularak yapılması gereken bir çeviri işlemidir.

Patent dokümanlarında bazen hedef dilde bile olmayan hukuki terimler veya soyut kavramlar kullanılabilmektedir. Tutarsızlıkları bulmak ve yanlış çevirileri düzeltmek ancak birtakım kalite güvencesi prosedürlerine hâkim profesyonel bir çeviri bürosu tarafından sunulabilecek çözümlerle mümkündür.

Teknik uzmanlardan (mühendisler, tıp doktorları, eczacılar vb.) ve hukuki konularda uzman tercümanlardan oluşan ekibimizle son derece teknik içerikli metinlerde bile en doğru sonuçları elde ediyoruz. Her patent çevirisi, ilgili alanda uzman, daha kıdemli bir editörümüz tarafından dikkatlice kontrol edilmektedir.

Dünya çapında patent veren firmalar, patent danişmanlik. a.ş firmaları, devlet kurumları ve mahkemeler gibi kurum ve kuruluşlara noter onaylı patent çevirisi hizmeti sunuyoruz. Sunduğumuz noter tasdikli patent çeviri Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinde geçerlidir.

Patent Çevirisi

Müşteri Görüşleri
Editörlerimiz ve Tercümanlarımız
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm illere tercüme hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Türkiye’nin tüm illerine çeviri hizmeti veriyoruz. Çevirinizi size e-posta yoluyla gönderebiliyor ya da basılı olarak posta adresinize teslim edebiliyoruz.

Dosyalarımı nasıl gönderebilirim?

Dosyalarınızı bize e-posta yoluyla gönderebilir, web sitemizdeki portalımıza yükleyebilir veya ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.

Dosyamı gönderdiğimde tercümeyi ne kadar sürede teslim edebilirsiniz?

Teslim süreleri çalışmanın uzunluğuna, çeviri alanına uygun tercümanların müsaitlik durumuna ve çalışmanın aciliyetine göre değişmektedir. Teslim sürelerini müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlayabiliyoruz.

Faturamı nasıl alabilirim?

Fatura talebiniz doğrultusunda, faturanızı e-posta yoluyla tarafınıza iletebilir ya da isterseniz yazışma adresinize basılı olarak gönderebiliriz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeyi size ileteceğimiz hesap numaralarına havale ya da EFT şeklinde gönderebilirsiniz.