fbpx
Referanslarımız
25
Yıllık Deneyim
2000
Tercüman ve Editör
300
Farklı Alan
199760
Tamamlanmış Proje
Patent Çevirisi
Patent Çeviri Hizmeti

Kalite Tercüme’nin uzmanlaştığı alanlardan biri de patent ve fikri mülkiyet materyallerinin çevirisidir. Tüm patent çevirilerimiz, patent konusunda uzman ve patent örnek belge çevirileri konusunda uzun süreli deneyim sahibi tercümanlarımızca yapılmaktadır.

Firmamız Patent çevirilerini dil, teknoloji, patentin amacı ve kanunlar gibi farklı perspektiflerden bakarak gerçekleştiriyor. Ayrıntıya önem veriyoruz çünkü ayrıntılar patentin farkını ve değerini ortaya çıkaran temeli oluşturmaktadır. İş geliştirme personeli, hukuk uzmanları, profesyonel tercümanlar ve proje yöneticilerimizden oluşan ekibimizle patent çevirilerini desteklemede benzersiz bir deneyime sahibiz.

Patent Tercüme Fiyatları

Patent tercüme fiyatları, ilgili belgenin noter yeminli olup olmamasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Patent çeviri ücreti (PatentTürkçe tercüme fiyatları, İngilizce Patent çeviri fiyatları, Almanca Patent tercümesi fiyatları, noter yeminli Patenttercüme ücreti) Patent tercümesi noter onay işlemleri,  Türkçe patent çevirisi örnekleri, İngilizce patent çevirisi örneği, Almanca patent çeviri örneği, noter onaylı patent tercümesi gibi sorularınız için telefon veya e-posta ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kurumumuz tarafından sunulan patent tercümesi İzmir, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinde ve tüm dünya ülkelerinde geçerlidir.

cevirmen1
online1
Patent Çevirisi Nedir?

Yurtdışından ithal edilen veya yurtdışına ihraç edilen ürünlerin patentini resmi patent standartına uygun bir biçimde çevrilmesini amaçlar. Patent çevirisi büyük bir özen ve titizlik gerektiren bir çeviri türüdür. Patent çevirisi veya patent tercümesinin, alanında uzmanlaşmış ve patent yazım terminolojisi konusunda profesyonel olan kişilerce yapılması gerekmektedir. Dünya çapında patent veren firmalar, patent danişmanlik. a.ş firmaları, devlet kurumları ve mahkemeler gibi kurum ve kuruluşlara noter onaylı patent çevirisi hizmeti sunuyoruz. Sunduğumuz noter tasdikli patent çeviri Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinde geçerlidir.

Patent İngilizce Çeviri İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Patent tercüme işlemleri iki tercüme disiplini olan teknik çeviriyle hukuk çevirisi arasında bir köprü konumundadır. Dolayısıyla bu çevirilerin hem ilgili teknik alana hâkim hem de hukuk dilini iyi kullanabilen ve patent ve marka farkı konusunda bilgi sahibi bir tercüme ekibi tarafından yapılması zorunludur. Teknik uzmanlardan (mühendisler, tıp doktorları, eczacılar vb.) ve hukuki konularda uzman tercümanlardan oluşan ekibimizle son derece teknik içerikli metinlerde bile en doğru sonuçları elde ediyoruz. Her patent çevirisi, ilgili alanda uzman, daha kıdemli bir editörümüz tarafından dikkatlice kontrol edilmektedir.

Patent Çevirisi

Müşteri Görüşleri
Editörlerimiz ve Tercümanlarımız
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm illere tercüme hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Türkiye’nin tüm illerine çeviri hizmeti veriyoruz. Çevirinizi size e-posta yoluyla gönderebiliyor ya da basılı olarak posta adresinize teslim edebiliyoruz.

Dosyalarımı nasıl gönderebilirim?

Dosyalarınızı bize e-posta yoluyla gönderebilir, web sitemizdeki portalımıza yükleyebilir veya ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.

Dosyamı gönderdiğimde tercümeyi ne kadar sürede teslim edebilirsiniz?

Teslim süreleri çalışmanın uzunluğuna, çeviri alanına uygun tercümanların müsaitlik durumuna ve çalışmanın aciliyetine göre değişmektedir. Teslim sürelerini müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlayabiliyoruz.

Faturamı nasıl alabilirim?

Fatura talebiniz doğrultusunda, faturanızı e-posta yoluyla tarafınıza iletebilir ya da isterseniz yazışma adresinize basılı olarak gönderebiliriz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeyi size ileteceğimiz hesap numaralarına havale ya da EFT şeklinde gönderebilirsiniz.