fbpx
Referanslarımız
25
Yıllık Deneyim
2000
Tercüman ve Editör
300
Farklı Alan
199760
Tamamlanmış Proje
CAD Uygulamaları
CAD Uygulamaları Ne Demektir?

CAD Uygulaması (Computer Aided Design, Bilgisayar Destekli Tasarım), 2B ve 3B tasarımlar oluşturmak üzere çizim araçları olarak geliştirilen bir yazılım programıdır. Söz konusu yazılım, tasarımcıların, teknik ressamların, inşaat yöneticilerinin, mimarların ve mühendislerin GUI (grafiksel kullanıcı arabirimi) ile proje tasarlamalarına, incelemelerine ve yönetmelerine olanak tanır. Tasarım ve teknik dokümantasyon niteliğindeki bu program, her türlü endüstride ilgili bileşenleri sanal ortam üzerinde tasarlamak üzere tasarım fikirleri geliştirme, fotogerçekçi çizimler yoluyla ilgili kavramları görselleştirme, inşaat dokümantasyonları hazırlama ve bir tasarımın gerçek dünyaya nasıl yansıyacağına yönelik simülasyon uygulama gibi amaçlar doğrultusunda yaygın olarak kullanılmaktadır.

CAD Uygulama Araçları

Varlıkların iki boyutlu (2D) çizimleri ile üç boyutlu (3D) modellerini üretim öncesinde dijital ortamda oluşturmak üzere kullanılan bu yazılım sayesinde tasarım sürecinin geliştirilmesi, değiştirilmesi ve optimizasyonu sağlanmaktadır.

Siemens PLM NX, Autodesk Maya, CATIA, Solidworks, AutoCAD, Inventor, Unigraphics, NetCAD, ArchiCAD ve Autodesk QuickCAD (.cad uzantısı) popüler CAD tabanlı programlar arasında yer almaktadır.

cevirmen1
online1
CAD Çeviri Hizmeti

Küresel pazarlardan pay almak ve başarılı bir şekilde rekabet edebilmek, gücünüzü hedef kullanıcılara ve müşterilere doğru ve etkin bir şekilde aktarabilme yeteneğinize bağlıdır. Müşteri tabanınızı küresel pazarlarda genişletmek için hedef sektörlerde marka farkındalığı ve bağlılığı oluşturmanız gerekir.

CAD programı çevirisi, teknik çeviri, yazılım çevirisi veya lokalizasyon (yerelleştirme) gibi alanlarda profesyonellik gerektiren bir alandır. Teknik çeviriler ve yazılım çevirileri, dil yetkinliğinin yanı sıra ilgili mühendislik altyapısına ve jargonuna sahip profesyonel tercümanlarla çalışılması gereken bir çeviri alanıdır. Yetersiz bir teknik çeviri ve yazılım çevirisi sistem hatalarına, ekipmanın zarar görmesine ve hatta daha kötü sonuçlara yol açabilir.

CAD Tercüme Uzmanlığı

Kalite Tercüme bünyesinde CAD uygulamaları çevirisi de dâhil olmak üzere IT çeviri, teknik çeviriler ve yazılım çevirileri; elektrik ve elektronik, inşaat, makine, kimya, havacılık ve uzay, jeoloji, meteoroloji, bilgisayar, çevre, gıda, biyoteknoloji ve genetik, endüstri, metalürji ve malzeme, maden, petrol ve doğalgaz veya gemi makineleri mühendisliği diplomasına sahip ya da bu alanlarda tecrübe kazanmış teknik tercümanlar tarafından ya da deneyimli yazılım çevirisi ya da lokalizasyon (yerelleştirme) uzmanları tarafından yapılmaktadır.

CAD Uygulamaları

Müşteri Görüşleri
Editörlerimiz ve Tercümanlarımız
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm illere tercüme hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Türkiye’nin tüm illerine çeviri hizmeti veriyoruz. Çevirinizi size e-posta yoluyla gönderebiliyor ya da basılı olarak posta adresinize teslim edebiliyoruz.

Dosyalarımı nasıl gönderebilirim?

Dosyalarınızı bize e-posta yoluyla gönderebilir, web sitemizdeki portalımıza yükleyebilir veya ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.

Dosyamı gönderdiğimde tercümeyi ne kadar sürede teslim edebilirsiniz?

Teslim süreleri çalışmanın uzunluğuna, çeviri alanına uygun tercümanların müsaitlik durumuna ve çalışmanın aciliyetine göre değişmektedir. Teslim sürelerini müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlayabiliyoruz.

Faturamı nasıl alabilirim?

Fatura talebiniz doğrultusunda, faturanızı e-posta yoluyla tarafınıza iletebilir ya da isterseniz yazışma adresinize basılı olarak gönderebiliriz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeyi size ileteceğimiz hesap numaralarına havale ya da EFT şeklinde gönderebilirsiniz.