fbpx
Referanslarımız
25
Yıllık Deneyim
2000
Tercüman ve Editör
300
Farklı Alan
199760
Tamamlanmış Proje
Finans Çevirileri
Finans Çevirileri Nedir?

Finans çevirileri, finans sektöründeki değişim hızına ayak uydurmak günümüzde çok çetin bir mücadeleyi gerekli kılmaktadır. Müşteriler çok farklı kültürlerden ve coğrafyalardan gelmekte ve finans ve yatırım ürünleri yelpazesi sürekli olarak genişlemektedir. Dolayısıyla bu alanda sektörünüzü sizin kadar iyi bilen bir tercüman ekibinden dil desteği almanız gerekebilir. Ayrıca finansal tercüme gizliliği, markanın korunmasını ve yerel pazar girdilerini dikkate alan bir çeviri stratejisinin ön planda tutulmasını gerektirmektedir.

Finans Çeviri Özellikleri

Doğru teknolojileri kullanarak herhangi bir bölgede yeni müşteri kazanmaları ve mevcut müşterilerini korumaları için finans şirketlerine küresel çapta dil hizmetleri sağlıyor, ilgili kurumlara bankacılık ve finans çeviri hizmeti sunuyoruz.

Kalite Tercüme olarak finansal araçlar çeviri, finansal borç çeviri veya finansal kiralama çeviri işlemlerinde müşterilerimize profesyonel destek sağlıyor, daha geniş kapsamda açık kuvertür tercümesi, sözleşme tercümesi, bilanço tercümesi, gelir beyanı tercümesi, konşimento tercümesi, senet tercümesi, fatura tercümesi, poliçe tercümesi, rapor tercümesi, yazışma tercümesi, mevzuat tercümesi ve ekonomi tercümesi konularında profesyonel çeviri hizmeti sunuyoruz.

cevirmen1
online1
Finansal Çeviri Riskleri ve Finansal Çeviri Nasıl Yapılır?

Finans sektöründe görev alma, finansal risklerin yönetiminde büyük sorumlulukları beraberinde getirmektedir. Örneğin analizlerin, gelir-gider raporlarının, uluslararası iş anlaşmalarının ve fon izahnamelerinin çevirisinde son derece hassas davranılmalıdır.

Bu tür belgeler ilgili kişiler, kurumlar ve kamu kuruluşları için büyük önem taşımaktadır. Örneğin finansal bir tablo ya da kâr hesabı belgesinde nokta ile virgülün karıştırılması ciddi problemlere yol açabilmektedir. Dolayısıyla finans İngilizce çeviri işlemleri için büyük ölçüde uzmanlık bilgisi ve maksimum dikkat gerekmektedir.

Finansal Çeviri Riskleri ve Finansal Çeviri Nasıl Yapılır?

Finans ve hukuk alanlarında üst düzeyde uzmanlık bilgisi gerektiren çeşitli formatlardaki metinlerin çevirisini yapan finans uzmanı çeviri ekibimiz, çeşitli finans kurumlarında ya da hukuk bürolarında büyük ölçüde deneyim kazanmış tercümanlardan oluşmaktadır. Bu kapsamda, finans direktörü çeviri uzmanı gibi finans alanında çalışan profesyonellerle ve finans alanında eğitim almış tercümanlarla iş birliği yapıyoruz. Kalite Tercüme; yabancı finansal kuruluşlar, yerli menkul kıymet şirketleri, bankalar, sigorta şirketleri, hukuk büroları, yatırım danışmanları, düşünce kuruluşları ve danışmanlık şirketleri için finansal İngilizce çeviri ekibiyle finans cevirisi hizmeti sunmaktadır.

Finans Çevirileri

Müşteri Görüşleri
Editörlerimiz ve Tercümanlarımız
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm illere tercüme hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Türkiye’nin tüm illerine çeviri hizmeti veriyoruz. Çevirinizi size e-posta yoluyla gönderebiliyor ya da basılı olarak posta adresinize teslim edebiliyoruz.

Dosyalarımı nasıl gönderebilirim?

Dosyalarınızı bize e-posta yoluyla gönderebilir, web sitemizdeki portalımıza yükleyebilir veya ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.

Dosyamı gönderdiğimde tercümeyi ne kadar sürede teslim edebilirsiniz?

Teslim süreleri çalışmanın uzunluğuna, çeviri alanına uygun tercümanların müsaitlik durumuna ve çalışmanın aciliyetine göre değişmektedir. Teslim sürelerini müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlayabiliyoruz.

Faturamı nasıl alabilirim?

Fatura talebiniz doğrultusunda, faturanızı e-posta yoluyla tarafınıza iletebilir ya da isterseniz yazışma adresinize basılı olarak gönderebiliriz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeyi size ileteceğimiz hesap numaralarına havale ya da EFT şeklinde gönderebilirsiniz.