fbpx
Referanslarımız
25
Yıllık Deneyim
2000
Tercüman ve Editör
300
Farklı Alan
199760
Tamamlanmış Proje
Mevzuat Çevirisi
Mevzuat Çevirisi

Kalite Tercüme olarak mevzuat çevirilerinde profesyonel hizmet veriyoruz. Şirketimiz mevzuat çevirisi kapsamında mevzuat tercümesi de dâhil olmak üzere çeşitli alanlarda çeviri hizmeti sağlamaktadır.

Çeviri ekibimiz mevzuat İngilizce çeviri ve mevzuat Almanca çeviri alanlarında profesyonel destek sunmaktadır. İşimize karşı gösterdiğimiz titiz yaklaşımımız sayesinde müşterilerimiz mevzuat İngilizce çevirisi ya da mevzuat Almanca çevirisine ihtiyaç duyduklarında Kalite Tercüme’yi tercih etmektedir.

Mevzuat Tercümesi

Mevzuat tercümelerinde tarafsızlık ilkesi son derece önemlidir. Hukuk tercümanının çeviriyi herhangi bir kişisel yorumda bulunmadan ve taraf tutmadan tamamen hukuki kurallar çerçevesinde gerçekleştirmesi esastır.

Hukuk alanında üst düzeyde uzmanlık bilgisi gerektiren mevzuat tercümesi gibi çeşitli türlerdeki metinlerin çevirisini yapan ekibimiz, mevzuat tercüme alanında büyük ölçüde deneyim kazanmış tercümanlardan oluşmaktadır.

cevirmen1
online1
Mevzuat Nedir?

Mevzuat, ülkelerin geçerli olduğu yasaları, kanunları, tüzükleri, yönetmelikleri ifade eden genel bir kavram olarak açıklamıştır. Hukuksal bir terim olarak karşımıza çıkan mevzuat, aslında bir nevi kurallar ve uygulamalar bütünüdür.

Mevzuat Çevirisinde Önemli Noktalar

Kaynak ve hedef dilin söz konusu olduğu ülkelerdeki hukuk sistemlerinin farklılığı mevzuat çevirisinin en büyük zorluklarından biridir. Bir ülkenin kanunları o ülke vatandaşlarının kültürel tutumları da dikkate alınarak düzenlenmektedir. Hukuk terminolojisi karmaşık ve çok geniş kapsamlıdır ve bir dilde mevcut olan bir terim öteki dilde mevcut olmayabilir. Hukuk tercümanının bu tür durumlarda ilgili prosedürü ve hukuki belgenin orijinal anlamını değiştirmeden söz konusu terimi en iyi açıklayan karşılığı bulması gerekmektedir. Aksi hâlde, ilgili durum hatalı yargılamalara yol açarak telafi edilemeyecek sonuçlar doğurabilir. Ayrıca ulusal güvenlik ve diplomatik ilişkiler tehlikeye girebilir.

Mevzuat Tercüme Ücretleri

Mevzuat tercüme fiyatları ilgili belgenin noter yeminli olup olmamasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Mevzuat çeviri ücreti, mevzuat İngilizce çevirisi ile ilgili metinler ve mevzuat yeminli tercüme işlemleri hakkında bilgi almak için telefon ya da e-posta ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mevzuat Çevirisi

Müşteri Görüşleri
Editörlerimiz ve Tercümanlarımız
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm illere tercüme hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Türkiye’nin tüm illerine çeviri hizmeti veriyoruz. Çevirinizi size e-posta yoluyla gönderebiliyor ya da basılı olarak posta adresinize teslim edebiliyoruz.

Dosyalarımı nasıl gönderebilirim?

Dosyalarınızı bize e-posta yoluyla gönderebilir, web sitemizdeki portalımıza yükleyebilir veya ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.

Dosyamı gönderdiğimde tercümeyi ne kadar sürede teslim edebilirsiniz?

Teslim süreleri çalışmanın uzunluğuna, çeviri alanına uygun tercümanların müsaitlik durumuna ve çalışmanın aciliyetine göre değişmektedir. Teslim sürelerini müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlayabiliyoruz.

Faturamı nasıl alabilirim?

Fatura talebiniz doğrultusunda, faturanızı e-posta yoluyla tarafınıza iletebilir ya da isterseniz yazışma adresinize basılı olarak gönderebiliriz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeyi size ileteceğimiz hesap numaralarına havale ya da EFT şeklinde gönderebilirsiniz.