fbpx
Referanslarımız
25
Yıllık Deneyim
2000
Tercüman ve Editör
300
Farklı Alan
199760
Tamamlanmış Proje
Otomotiv Çevirisi
Otomotiv Çevirisi Nedir?

Kalite Tercüme olarak otomotiv çeviri işlemlerinde profesyonel hizmet veriyoruz. Şirketimiz otomotiv çevirisi kapsamında çeşitli alanlarda tercüme hizmeti sağlamaktadır. Çeviri ekibimiz otomotiv çevirileri alanında profesyonel destek sunmaktadır.

Olağanüstü tasarım, sürüş konforu, kumanda, süspansiyon veya ağırlık dağılımıyla ilgili yenilikler ve satışta öne çıkarılan özellikler ne olursa olsun Kalite Tercüme’nin uzman otomotiv çeviri tercümanları otomobiller konusunda otomotiv şirketleri kadar tutkuludur.

Otomotiv Tercümesi Nedir?

Otomotiv sektöründeki kapsamlı ve çok yönlü şirketlerin küresel çapta rekabet edebilmelerini sağlayan faktör, üretim yapılan ülke dışında yürütülen pazarlama ve satış faaliyetleridir.

Otomotiv tercümesi, Otomotiv şirketlerinin hedefledikleri yeni pazarlarda etkin faaliyet gösterebilmeleri için hedef kitlenin diline, kültürüne ve alışkanlıklarına uygun şekilde hareket etmeleri hayati önem taşıyor. Bu sebeple otomotiv şirketleri profesyonel otomotiv tercüme hizmeti alarak reklamlarını, ürün ve faaliyetleriyle bağlantılı içeriklerini yerel dile tercüme ettirerek hedefledikleri ülkedeki tüketicilere en iyi şekilde ulaşmayı amaçlıyorlar.

automotive
dikkat
Otomotiv Teknolojisi Çeviri Püf Noktaları

Otomotiv sektöründe güvenlik kilit sözcüktür. Otomotiv sektörü çeviri işlemlerinde güvenliğin korunması doğru çeviriyle mümkündür. Bu kapsamda otomotiv mühendisliği çeviri uzmanlığı gerekebilir. Otomotiv mühendisi çeviri uzmanları veya otomotiv teknikeri ceviri uzmanları çevirinin doğruluğu ve güvenliği konusunda profesyonel destek sağlayabilmektedir.

Güvenlik konusu bu sektörde başı çekse de kâr elde etme konusu da önem taşır. Bununla birlikte, güvenlikle ilgili herhangi bir tehlike oluşturmayan pazarlama içerikli otomotiv çevirilerinde doğrudan çeviriyle birlikte lokalizasyon ve yaratıcı çeviri de (transcreation) gerekli olabilir.

Otomotiv Çevirisi Püf Noktaları

Otomotiv çevirilerinde otomatik İngilizce çeviri uygulamalarından kesinlikle uzak durulmalıdır.

Uzman tercümanlarımız tasarım, mühendislik, imalat, üretim, satış ve pazarlama dâhil olmak üzere otomotiv sektörünün tüm alanlarında deneyimli ve yetkindir. Otomotiv bölümleri, otomotiv yedek parça eğitimi, otomotiv klips çeşitleri ve v motorlu araçlar gibi çeşitli konularda da profesyonel otomotiv çeviri desteği sunabiliriz. Kalite Tercüme otomobil sektöründe yer alan büyük firmalara otomotiv tercüme hizmeti vermektedir.

Otomotiv Çevirisi

Müşteri Görüşleri
Editörlerimiz ve Tercümanlarımız
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm illere tercüme hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Türkiye’nin tüm illerine çeviri hizmeti veriyoruz. Çevirinizi size e-posta yoluyla gönderebiliyor ya da basılı olarak posta adresinize teslim edebiliyoruz.

Dosyalarımı nasıl gönderebilirim?

Dosyalarınızı bize e-posta yoluyla gönderebilir, web sitemizdeki portalımıza yükleyebilir veya ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.

Dosyamı gönderdiğimde tercümeyi ne kadar sürede teslim edebilirsiniz?

Teslim süreleri çalışmanın uzunluğuna, çeviri alanına uygun tercümanların müsaitlik durumuna ve çalışmanın aciliyetine göre değişmektedir. Teslim sürelerini müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlayabiliyoruz.

Faturamı nasıl alabilirim?

Fatura talebiniz doğrultusunda, faturanızı e-posta yoluyla tarafınıza iletebilir ya da isterseniz yazışma adresinize basılı olarak gönderebiliriz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeyi size ileteceğimiz hesap numaralarına havale ya da EFT şeklinde gönderebilirsiniz.