fbpx

1. Bir çevirinin tamamlanması ne kadar zaman alır?

Her projenin kendine özgü olması ve bunu etkileyen birçok faktör bulunması sebebiyle çeviri konusunda ihtiyaç duyulan süre için bir genelleme yapmak mümkün değildir. Çeviri teslim süresini metnin hacmi, içeriğin zorluğu ve karmaşıklığı, formatlama ihtiyacı, masaüstü yayıncılık işlemleri ve teslim şekli gibi çeşitli faktörler belirlemektedir.

Bununla birlikte, çevirilerinizin tamamlanması için gerekli olan süreyi belirlemenin en basit yolu bize e-posta ile başvurmanızdır. Proje yöneticilerimiz projenizi inceleyerek size teklifimizi sunacaktır. Acil işlerinizin ne zaman teslim edilmesi gerektiğini bize ayrıca bildirmenizi rica ediyoruz.

2. Hacimli projeleri kısa süre içerisinde teslim edebilir misiniz?

Projenin konusuna bağlı olarak hacimli ve kısa sürede teslim edilmesi gereken çevirilerinizde ilgili alanın teknik bilgisine hâkim tercümanlardan oluşan proje ekipleri oluşturarak bu tür taleplerinizi karşılayabiliyoruz. Terminoloji ve üslup birliği sağlamak için bu tür projeleri çevrimiçi çalışan Trados GroupShare modülü üzerinden gerçekleştiriyoruz. Bu sayede projede yer alan tercümanlar birbirlerinin çevirisini ve kullandığı terminolojiyi anlık olarak görebilmektedir.