fbpx
Referanslarımız
25
Yıllık Deneyim
2000
Tercüman ve Editör
300
Farklı Alan
199760
Tamamlanmış Proje
Turizm Çevirisi
Turizm Çevirisi Nedir?

Turizm çeviri metinlerinde teknik bir terminoloji bulunmaz. Birçok turizm şirketi profesyonel turizm çevirisi alma konusunda pek de istekli davranmaz, Google Translate gibi alternatiflere yönelerek turizm tercümesini basit, hatalı ve anlamsız hale getirmektedir.

Turizm Çeviri Hizmeti

Sektörü iyi algılayan turizm ve otelcilik şirketleri, sektörün ilk sıralarında yer alabilmek için en doğru yolun müşterilerle ana dillerinde iletişim kurmak olduğunu bilmektedir. Bu sektördeki şirketler, yabancı dil iletişimini kolaylaştırmak turizm çevirisi, turizm tercümesi gibi sorunları aşmak için profesyonel dil hizmetleri sağlayıcılarına giderek daha fazla ihtiyaç duymaktadır.

Turizm Tercüme Hizmeti

Kalite Tercüme turizm ve otelcilik şirketleri, oteller, tatil köyleri, seyahat acenteleri, tur operatörleri, deniz seyahat acenteleri, araba kiralama şirketleri, hava yolu şirketleri, yat turizmi şirketleri, kurumsal organizasyon ve etkinlik planlama şirketleri ve seyahat acentelerinin turizm tercüme ihtiyaçlarını karşılamada geniş deneyime sahiptir.

geziii2
turkkkk
Turizm Çevirisi Nasıl Yapılır?

Turizm çevirisinde tercümanların dil bilmeleri yeterli değildir. Tercümanlar kaynak metnin tonunu, üslubunu ve mesajını da yansıtabilmelidir. Bu bağlamda yetersiz turizm çevirileri ilave masraflara ve zaman kaybına da neden olabilir. Turizm tercümesi veya turizm çevirilerinde en çok dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Turizm Çevirilerinde Önemli Noktalar

Turizm Çevirilerinde belirli terimlerin kullanımı konusunda müşterinin karar vermesini isteriz. Yer isimlerinde olduğu gibi bazen birden fazla seçenek mevcut olabilir. Bunların çevrilmesi ya da çevrilmemesi tercih meselesidir. Otelcilik ve turizm sektörüne ait metinleri tercüme ederken her projeyi yaratıcı bir çalışma olarak görür ve çeviri sırasında kültürel, tarihi ve hedef dile ait deyimsel hususları dikkate alırız. Tercümanlarımız kaynak metnin üslubunu hedef metinde yeniden üretebilme yeteneğine ve becerisine sahiptir.

Turizm Tercüme Ücretleri

Tercüme ücretleri ilgili dile göre değişiklik gösterebilmektedir. Turizm çeviri ücretleri, turizm çevirisi işlemleri, gezi rehberi Türkiye sitelerinin çevirisi, gezi yazı örnekleri çevirisi ve diğer çeviriler hakkında bilgi almak için telefon veya e-posta ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Turizm Çevirisi

Müşteri Görüşleri
Editörlerimiz ve Tercümanlarımız
Sıkça Sorulan Sorular

Tüm illere tercüme hizmeti veriyor musunuz?

Evet. Türkiye’nin tüm illerine çeviri hizmeti veriyoruz. Çevirinizi size e-posta yoluyla gönderebiliyor ya da basılı olarak posta adresinize teslim edebiliyoruz.

Dosyalarımı nasıl gönderebilirim?

Dosyalarınızı bize e-posta yoluyla gönderebilir, web sitemizdeki portalımıza yükleyebilir veya ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz.

Dosyamı gönderdiğimde tercümeyi ne kadar sürede teslim edebilirsiniz?

Teslim süreleri çalışmanın uzunluğuna, çeviri alanına uygun tercümanların müsaitlik durumuna ve çalışmanın aciliyetine göre değişmektedir. Teslim sürelerini müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlayabiliyoruz.

Faturamı nasıl alabilirim?

Fatura talebiniz doğrultusunda, faturanızı e-posta yoluyla tarafınıza iletebilir ya da isterseniz yazışma adresinize basılı olarak gönderebiliriz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Ödemeyi size ileteceğimiz hesap numaralarına havale ya da EFT şeklinde gönderebilirsiniz.